Verzekerd van de juiste woorden
Klant: Cares Assistance

Marnic Vandenbroucke
Zaakvoerder Cares Assistance
Al jarenlang verzorgt Bullet Point de communicatie van Cares Assistance, specialist in ziekte-, invaliditeits- en overlijdensverzekeringen. Een vruchtbare samenwerking waar we bij Bullet Point heel tevreden over zijn. Maar hoe ervaart het team van Cares Assistance het partnerschap? We gingen het hen gewoon vragen. Aan het woord is Marnic Vandenbroucke.
Bekijk de video hieronder
Ik ben Marnic Vandenbroucke, rasechte West-Vlaming en oprichter en eigenaar van Cares Assistance. Een vijftal jaar geleden zijn we met Bullet Point in zee gegaan. Op marketingvlak deden we toen als klein startend bedrijf maar iets. We hadden wel een partner die een folder of flyer kon maken en kon instaan voor een eenvoudige website, maar er zat geen structuur of strategie achter onze communicatie.
Daarom waren we op zoek naar een partner om de communicatie naar onze klanten, partner-makelaars dus, in goede banen te leiden. We zochten een partij die echt wilde begrijpen wat wij doen en waar wij naartoe willen. Kortom: we wilden een samenwerking aangaan met een bureau dat wil meegroeien in ons verhaal.
Beste van de pitch
We hadden een drietal communicatiebedrijven uitgenodigd voor een pitch en ik overdrijf niet als ik zeg: Bullet Point stak er met kop en schouders bovenuit. Naast de zeer goede prijs-kwaliteitverhouding van hun diensten, was Bullet Point ook de enige partij die echt wilde begrijpen wat we doen en waar we naartoe willen.
De eerste indruk die we, want ik spreek in naam van het team, hadden bij Bullet Point was er één die je eigenlijk een verademing kunt noemen. De communicatie met Bullet Point verliep vanaf dag één gesmeerd, omdat het team al heel snel aanvoelde hoe de communicatie moet zijn en vooral: hoe ze níét moet zijn. Aangezien we actief zijn binnen gevoelige materie als ziekte, invaliditeit en overlijden, moeten we ervoor zorgen dat we de boodschap altijd heel duidelijk overbrengen. We moeten er bovendien te allen tijde over waken dat we niet de indruk wekken misbruik te willen maken van andermans miserie. Dat heeft David, ons aanspreekpunt bij Bullet Point, altijd heel goed begrepen en correct overgebracht naar zijn team.
Tabula rasa
Het voornaamste doel van onze samenwerking met Bullet Point was om ons bedrijf op zich, maar zeker ook onze producten, kenbaar te maken bij zowel de partner-makelaars als de eindklanten. We startten quasi met tabula rasa. Er waren in het begin van onze samenwerking zodanig weinig communicatiemiddelen voorhanden, dat er heel veel werk voor de boeg lag.
Rebranding als startpunt
Alles begon met de overstap van de oude felle blauwe huisstijlkleur naar een nieuwe huisstijl met als uithangbord een logo met een groene zachte kleur. Dankzij het grafische element van het groene blad in het logo, wordt gemakkelijk de link gelegd naar groei. Het blad is ook een metafoor voor de toekomst na een intense periode van verdriet. Deze perfecte vertaalslag van gevoelige materie naar daadkrachtige symboliek overtuigde ons dat we voor de juiste partner gekozen hadden.
Ook de website en het drukwerk werden grondig onder handen genomen: de uitstraling wijzigde volledig. In alle communicatie, van sociale media en website tot productfolders en visitekaartjes, werd één duidelijke lijn getrokken in het uitdragen van onze boodschap en onze producten, maar ook in het naar voren brengen van onze zeer belangrijke partners.
Complimenten van de partners
Al snel na de implementatie van de nieuwe huisstijl kregen we positieve feedback van onze partner-makelaars. Ze waren onder de indruk van de nieuwe professionele huisstijl. Wij, en dus bij uitbreiding ook Bullet Point, werden in het bijzonder geprezen voor het warme gevoel dat onze website uitstraalde. De manier van communiceren was volledig nieuw voor de doorgaans eerder koele en klinische verzekeringssector en viel mede daardoor enorm in de smaak.
Onze nieuwe huisstijl geeft duidelijk vertrouwen en durft door de compleet andere manier van communiceren en door het beeld- en kleurgebruik het pad te verlaten van de klassieke huisstijlen in de verzekeringswereld.
Bijstand boven kapitaal
Het zwaartepunt van onze producten ligt in de toegevoegde waarde van de bijstand, niet in het kapitaal. Het is allesbehalve eenvoudig om dat via sociale media en via de website op de klant over te brengen. Daarnaast krijg ik vaak te horen dat ik met heel veel passie en vakkennis over onze producten spreek. Dat is natuurlijk een heel mooi compliment, maar het is niet zo vanzelfsprekend om diezelfde passie en vakkennis te verwachten van een communicatiepartner die helemaal niet thuis is in de verzekeringswereld. Toch is Bullet Point er wonderwel in geslaagd om enerzijds de passie en de vakkennis over te brengen en anderzijds de bijstand in onze producten in de communicatie op gepaste wijze extra in de verf te zetten.
Mooie toekomstplannen
Ons verhaal met Bullet Point is zeker nog niet ten einde, integendeel. Wij zijn klaar om de samenwerking naar een hoger niveau te tillen. Enerzijds komen er nieuwe producten aan. Daaraan zal zeker de nodige aandacht moeten worden besteed. Anderzijds willen we nog meer structuur krijgen in onze communicatie naar buiten toe. Die communicatie zullen we samen met Bullet Point plannen en uitwerken.
Dank aan Marnic Vandenbroucke - oprichter en eigenaar van Cares Assistance
September 2025
Stierlijk goede communicatie nodig?
Vertel ons over jouw project!